کاریابی و نیازمندی آلمان
کاریابی و نیازمندی آلمان

آلمانی‌‌ها با پیاده‌سازی ایده اتوبانی برای دوچرخه‌ها، بار دیگر تعریف نوینی از سیستم حمل‌ونقل جاده‌ای ارائه داده‌اند.

کشور آلمان با پیاده‌سازی ایده اتوبانی ( Autobahn واژه‌ای آلمانی است که از ترکیب Auto  به معنای خودرو و « Bahn » به معنای مدار و مسیر به وجود آمده است) برای دوچرخه‌ها، بار دیگر تعریف نوینی از سیستم حمل‌ونقل جاده‌ای ارائه داده‌اند.

کشور آلمان در حال ساخت اتوبانی صدکیلومتری هستند که تنها دوچرخه‌ها حق تردد در آن را خواهند داشت. خبر خوب برای عاشقان دوچرخه این است که تاکنون پنج کیلومتر از این اتوبان افتتاح شده است. این اتوبان از ده شهر مهم غربی همچون بوخوم، دویسبورگ و هام خواهد گذشت. اتوبان دوچرخه‌ها در امتداد خط ریلی مترو که در منطقه صنعتی روهر ساخته می‌شود، قرار دارد. براساس برآوردها حدود دو میلیون نفر از مردمی که در این منطقه زندگی می‌کنند، امکان دسترسی و استفاده از این اتوبان را خواهند داشت و به موجب آن روزانه پنجاه‌هزار خودرو کمتر در اتوبان‌های آلمان تردد خواهند داشت.

اتوبان دوچرخه در آلمان

واژه‌ اتوبان برای نخستین بار در سال ۱۹۳۲ – یعنی پیش از قدرت‌گیری نازی‌ها در نشریه‌ بنیاد HaFRaBa آمده است. وظیفه‌ این بنیاد فراهم کردن مقدمات لازم برای ساخت مسیری از هامبورگ (Ha) به بازل سوئیس (Ba) بود؛ مسیری که از فرانکفورت (Fra) می‌گذشت.

 

از boredpanda

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.