کاریابی و نیازمندی آلمان
کاریابی و نیازمندی آلمان

کشور دانمارک که جزو کشورهای اسکاندیناوی می‌باشد که دارای ۵ میلیون جمعیت است که بخش زیادی از آن را قشر تحصیل کرده شامل می‌شود. هر ساله کشور دانمارک جزو ۱۰ کشور شاد دنیا با امکانات رفاهی بالا معرفی می‌شود. دانشگاه های دانمارک جزو بهترین دانشگاه‌ های دنیا محسوب می‌شوند که ارتباط تنگاتنگی با صنعت این کشور یا اتحادیه اروپا دارد. در این مقاله به معرفی بهترین دانشگاه های دانمارک در سال ۲۰۲۰ و همچنین شرایط زبان در دانمارک می پردازیم.

 

شرایط زبانی تحصیل در دانشگاه های دانمارک

یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه های دانمارک این است که، نه تنها آموزش به زبان انگلیسی انجام می‌شود، بلکه ۹۰ درصد مردم این کشور توانایی صحبت انگلیسی را دارند. نمره زبانی که برای مقاطع تحصیلات تکمیلی مورد پذیرش است، نمره ۶/۵ آیلتس است. نکته مهمتر اینکه به دلیل ارتباط دانشگاه های این کشور با صنعت، فارغ‌التحصیلان شانس بسیار زیادتری در یافتن کار مرتبط با رشته خواهند داشت.

دانشجویان خارجی مقطع کارشناسی اجازه حداکثر ۱۰ ساعت در هفته کار خارج از دانشگاه را خواهند داشت و دانشجویان مقطع دکتری اجازه ۳۰ ساعت کار در هفته را دارند. لازم به ذکر است که خوابگاه‌های دانشگاه‌های دانمارک از بالاترین خدمات رفاهی برخوردار است و به طور کل به دلیل برخی خدمات رایگان مانند اینترت یا حمل و نقل، بخش زیادی از هزینه دانشجویان را کاهش می‌دهد.

 

برترین دانشگاه های دانمارک

 

بهترین دانشگاه های دانمارک در سال ۲۰۲۰

لیست بهترین دانشگاه ها در کشور دانمارک در سال ۲۰۲۰ به ترتیب در جدول زیر معرفی شده است.

Denmark Rank 2020 World University Rank 2020 University City
1 101 University of Copenhagen Copenhagen
2 115 Aarhus University Aarhus
3 184 Technical University of Denmark Lyngby
4 201 – 250 Aalborg University Aalborg
4 201–250 Copenhagen Business School Copenhagen
6 251–300 University of Southern Denmark Odense
7 601–800 Roskilde University Roskilde

 

 

از فرید امیری

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.