کاریابی و نیازمندی آلمان
کاریابی و نیازمندی آلمان

کیف پول پی پال به عنوان یکی از امن ترین کیف پول های الکترونیکی شناخته می شود. چرا که یکی از قابلیت های آن، امکان فعال سازی تایید دو مرحله ای پی پال (۲FA) است. با فعال سازی این قابلیت، حتی در صورتی که حساب پی پال شما هک شود، امکان دسترسی به موجود حساب شما وجود نخواهد داشت.

اگر شما هم یکی از کاربران PayPal هستید، با دیوار نیازمندی های آلمان و اروپا همراه باشید تا شیوه فعال سازی احراز هویت دو مرحله ای پی پال را آموزش دهیم.

فعال کردن رمز دوم پی پال

 

فعال سازی تایید 2FA (تایید دو مرحله ای) پی پال

قبل از این که نحوه قعال سازی این قابلیت پی پل را به شما آموزش دهیم، لازم است که توضیحات مختصری از نحوه عملکرد این قابلیت در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که از اسم این ویژگی مشخص است، شما در صورت فعال کردن آن، تنها زمانی می توانید وارد حسابتان شوید که دو مرحله از احراز هویت را طی کنید. مرحله اول که مربوط به وارد کردن آدرس ایمیل و رمزی است که انتخاب کرده اید. مرحله دوم نیز مربوط به کد فعال سازی است که از ۲ طریق برای شما ارسال می شود. یکی از طریق پیام کوتاه و دیگری از طریق برنامه تأیید هویت.

فعال سازی 2FA (تایید دو مرحله ای) پی پال برای کاربران ایرانی

در میان این دو روش امکان استفاده از پیام کوتاه برای کاربرانی که در ایران زندگی می کنند وجود ندارد. چرا که کشور ایران یکی از کشورهایی است که مورد تحریم کمپانی پی پال قرار گرفته است. هرچند که امنیت این روش به نسبت برنامه تأیید هویت کمتر است. چرا که دسترسی به پیام های کوتاه شما برای هکرها تا حدی وجود دارد! پس به دلیل وجود تحریم ها چندان هم ناراحت نباشید چرا که قابلیت مهمی را از دست نداده اید!

پس در ادامه روش فعال سازی تایید دو مرحله ای پی پال برای کاربران ایرانی با استفاده از برنامه تایید هویت را به شما آموزش می دهیم.

 

آموزش فعال سازی تایید دو مرحله ای پی پال

همانطور که گفته شد شما برای فعال سازی این قابلیت باید از یکی از برنامه های تایید هویت استفاده کنید. در حال حاضر PayPal از برنامه های مختلفی جهت انجام این کار استفاده می کنید که برخی از آنها عبارت هستند از:

فرقی نمی کند که شما از کدام یک از این ابزار استفاده می کنید، یکی از آنها را انتخاب کرده و فعال سازی تایید دو مرحله ای پی پال را شروع کنید.

 

  • وارد حساب پی پل وریفای شده خود شوید.

 

فعال سازی تایید دومرحله ای paypal

 

  • از سمت راست صفحه، بالا، گزینه تنظیمات را با علامت چرخ دنده انتخاب کنید. در صفحه ای که برای شما باز می شود، گزینه security را انتخاب کنید. و سپس گزینه “۲-step verification” را انتخاب کنید.

تایید دومرحله ای پی پال

 

 

  • در مرحله بعد باید از میان روشی که برای فعال سازی تایید دو مرحله ای پیشنهاد می دهد، گزینه دوم را انتخاب کنید.

 

فعال کردن رمز دوم پی پال

  • در مرحله بعد کد QR برای شما نمایش داده می شود. با استفاده از برنامه ای که روی تلفن همراه خود نصب کرده اید، کد را اسکن نمایید. و یا به صورت دستی کد داده شده را وارد نمایید.

 

فعال سازی 2FA

 

توجه: بهتر است که برای حفظ مسائل امنیتی از کدی که به شما داده شده است، یک کپی داشته باشید. تا برای بازگرداندن بک آپ بتوانید از آن استفاده کنید.

  • در مرحله بعد یک کد ۶ رقمی در برنامه تایید هویت نمایش داده می شود که باید آن را وارد نمایید تا قابلیت برای شما فعال شود.

 

از نیما نوبخت

حساب کاربری پی پال
  • پی پال، امن ترین کیف پول های الکترونیکی دنیا
  • کاربری آسان و راحت در عین حال قدرتمند
  • دسترسی راحت برای ایرانیان
  • متصل به حساب های بانکی سراسر دنیا
5
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.