کاریابی و نیازمندی آلمان
کاریابی و نیازمندی آلمان
شرایط آوسبیلدونگ

ورود به دوره آوسبیلدونگ

مهمترین شرط ورود به دوره های آوسبیلدونگ ، داشتن اقامت دائم کشور آلمان می باشد. اما بر اساس قوانین جدید که از ماه مارس سال ۲۰۲۰ اجرائی شد، امکان حضور کسانی که در خارج از اتحادیه اروپا زندگی میکنند و اقامت کشور آلمان را ندارند، در دوره های آموزشی آوسبیلدونگ نیز فراهم شده است. همچنین برای ورود به این دوره ها نیازی به مدرک دانشگاهی خاصی نیست. در واقع شرایط ورود به دوره آسبیلدونگ درآلمان برای تحصیل، دانش زبان آلمانی و داشتن مدرک متوسطه ، دیپلم و یا کالج از آلمان و یا از کشور خودتان کفایت می کند.

یکی از اساسی ترین پیش نیاز ها تسلط شما به زبان آلمانی است. چون برای کار عملی در شرکت ها و همچنان سپری کردن امتحانات در دوره آموزشی، نیاز به تسلط کافی و خوب به زبان آلمانی دارید. همچنین باید در نظر گرفت که سطح زبان آلمانی شما بستگی به رشته آوسبیلدونگ شما و یا اینکه شولیشه یا بروف‌لیشه آوسبیلدونگ است، متفاوت خواهد بود. گاهی اوقات در بعضی از آوسبیلدونگ ‌ها آشنایی به زبان انگلیسی هم قابل قبول خواهد بود.


مدرک تحصیلی مورد نیاز

در خصوص مدرک تحصیلی مورد نیاز، اینکه شما تا حالا تا چه سطحی به مدرسه رفته‌اید و چه مدرک تحصیلی از دبیرستان دریافت کرده اید، مهم است. برای بیشتر آسبیلدونگ های مدرسه‌ای یا شولیشه آسبیلدونگ ،حداقل باید مدرک دوره متوسطه یا کلاس نهم را داشته باشید و حتی در بعضی رشته ها مدارک بالاتری مانند دیپلم موردنیاز می باشد. اگر در آلمان تحصیل نکرده اید، مدارک مدرسه و یا دانشگاهی و یا حتی پایان دوره کالج را که از کشور خود دریافت کرده اید، برای ورود به دوره های آسبیلدونگ معتبر بوده و باید آن را ترجمه و تایید نمایید.


آوسبیلدونگ کاری (بروفلیشه)

برای شروع  آوسبیلدونگ کاری و یا بروفلیشه در یک شرکت، سازمان یا کارخانه، نیاز به مدرک تحصیلی خاصی نیست. هر شرکت، سازمان یا کارخانه تصمیم میگیرد که چه فردی و با چه مشخصات و مدرکی، برای آن دوره آوسبیلدونگ واجد شرایط و مورد نظر هستند. با این وجود، داشتن مدرک مدرسه با نمرات خوب و آشنایی خوب با زبان آلمانی، به شما در هنگام فرستادن درخواست ورود به دوره و موافقت با آن، کمک می کند.


شولیشه آسبیلدونگ

برای ورود به شولیشه آسبیلدونگ ابتدا باید در یک مدرسه یا کالج جای خالی پیدا کنید و حتما برای ثبت نام نیاز به مدرک مدرسه از آلمان و یا از کشور خودتان که در آلمان تائید شده باشد، دارید. هر چه مدارک تحصیلی و زبان شما کاملتر باشد، شانس قبولی شما بالاتر است. برای برخی از رشته ها، باید علاوه بر مدرک تحصیلی و زبان، تجربه کاری در همان زمینه هم داشته باشید. همچنین برای تحصیل در بعضی رشته ها، موضوع سن هم مهم است که باید برای شروع در چه سن و سالی هستید. اما در بیشتر آنها محدودیت سنی وجود ندارد.این مطلب را هم مطالعه نمایید :

اجرای قانون جدید مهاجرت کاری آلمان سال 2020

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.