کاریابی و نیازمندی آلمان
کاریابی و نیازمندی آلمان

این‌ روزها واژه فریلنسینگ و دورکاری کم‌کم به ادبیات شاغلین وارد شده است و خیلی‌ها دوست دارند در کنار شغل ثابت خود برای کسب درآمد بیشتر و آسان‌تر شدن پرداخت هزینه‌های اضافی زندگی‌شان به سراغ دورکاری و فریلنسر شدن بروند. بعضی از افراد هم دورکاری و فریلنسر بودن را به عنوان شغل اصلی‌شان انتخاب می‌کنند و می‌خواهند خودشان رئیس و برنامه‌ریز کارهای روزانه‌شان باشند. در هر حال هدف از فریلنسر شدن هر چه که باشد، سایت های فریلنسری متعددی در جهان وجود دارند که به افراد در پیدا کردن شغلی مناسب کمک می‌کنند. سایت های فریلنسر خارجی منابع خوبی برای پیوند دادن کارفرمایان و کارجویان هستند.

برای دورکاری فقط نباید به سایت های فریلنسر خارجی و داخلی مراجعه کرده و ثبت‌نام کنید. باید بهترین‌ها را بشناسید، رزومه خوبی فراهم کنید و شیوه معرفی و اثبات خود در قالب یک پروفایل حرفه‌ای را کاملا بدانید تا بتوانید هرچه سریعتر کسب درآمد دلاری خوب برسید.

 

کسب درآمد دلاری از فریلنسر

۱.آپ‌ورک (Upwork)

آپ‌ورک یکی از بهترین سایت های فریلنسر خارجی است و بیش از ۱/۵ میلیون نفر مراجع دارد. آپ‌ورک که پیش از این اُدِسک (oDesk) نام داشت، برای همه فریلنسرها چیزی در آستین دارد. در طبقه‌بندی‌های این وبسایت معروف، امکان یافتن کار به صورت ساعتی/پروژه‌ای، بلندمدت/کوتاه‌مدت و حرفه‌ای/مبتدی وجود دارد. پس مهم نیست که از لحاظ حرفه‌ای و کاری چه جایگاهی دارید، به هر حال آپ‌ورک به شما کمک می‌کند تا فریلنسری دورکار بشوید.

۲. تاپ‌تال (Toptal)

رویکرد تاپ‌تال به عنوان یکی از بهترین سایت های فریلنسر خارجی با سایر گزینه‌های موجود در این فهرست کمی متفاوت است. تاپ‌تال متعلق به فریلنسرهای با استعداد و باتجربه‌ای است که با مرور پروژه‌های کاری موجود در وبسایت به کارفرمایانی معتبر و مهم مثل جِی.پی.مورگان(JPMorgan)، زِن‌دِسک(Zendesk)، ایربی‌ان‌بی(Airbnb) و چندین وب سایت معروف دیگر متصل می‌شوند. دستمزدهای پیشنهادی برای فریلنسرها هم بسیار منصفانه و معقول است و خبری از اتفاقاتی مانند مزایده نیست. علاوه بر این‌ها با عضویت در تاپ‌تال، شما هم بخشی از جامعه تاپ‌تالی‌ها می‌شوید و می‌توانید در جلسات و رویدادهای مختلفی که در حوزه فناوری برگزار می‌کند، شرکت داشته باشید.

 

۳. فریلنسر (Freelancer)

برخلاف سایر وبسایت‌های فهرست، در وبسایت فریلنسر امکانی جالب برای نیروهای کار وجود دارد: فریلنسرها برای اثبات مهارت‌های‌شان با هم رقابت می‌کنند. پس اگر می‌خواهید یکی از میلیون‌ها شغل دورکاری موجود در فریلنسر را از آن خود کنید و ضمنا دارای روحیه‌ای رقابت‌جو هستید و از آن مهم‌تر به توانایی‌های‌تان اعتماد دارید باید به فریلنسر بپیوندید.

۴. کریگزلیست (Craigslist)

همه فکر می‌کنند که وبسایت کریگزلیست تنها مکانی برای خرید و فروش چیزهای مختلف است. اما این تنها کاربری کریگزلیست نیست. این وبسایت یکی از بهترین سایت های فریلنسر خارجی هم به شمار می‌رود. با کمی گشت‌وگذار در این سایت می‌توانید به سراغ جستجوی مشاغل بومی نزدیک به محل زندگی‌تان بپردازید یا برای دورکاری، مشاغلی در شهرهای دور را جستجو کنید.

 

۵. گورو (Guru)

گورو، ویترینی خوب برای نمایش سوابق کاری شما است و با پیشنهادات روزانه‌ای که برای‌تان مطرح می‌کند، امکان یافتن شغلی مناسب را در اختیارتان می‌گذارد. این وبسایت فضایی موسوم به اتاق کار به هر کاربر اختصاص می‌دهد که مدیریت کارها و برنامه‌ها در آن بسیار مطبوع و ساده است.

۶. ۹۹دیزاینز (99designs)

۹۹ دیزاینز هم یکی از سایت های فریلنسر خارجی است که برای طراحان راه‌اندازی شده و به آنها امکان رقابت با یکدیگر را می‌دهد. کارفرمایان هم از میان بهترین طراحان، نیروی کار مطلوب خود را انتخاب می‌کنند. ۹۹ دیزاینز، بستری مناسب برای اثبات استعدادهای طراحان خبره است.

۷. پیپل‌پرآور (Peopleperhour)

پیپل‌پرآور هم بستری برای فریلنسرهایی است که به دنبال پروژه‌هایی در حوزه وِب می‌گردند. پس اگر یک طراح وب‌، توسعه‌دهنده وب، کارشناس سئو و… هستید، حتما سری به این سایت بزنید که پشیمان نخواهید شد.

 

از نیما نوبخت

 

کسب درآمد دلاری | فریلنسر

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.