کاریابی و نیازمندی آلمان
کاریابی و نیازمندی آلمان

در میان کشورهای اروپایی، نروژ یکی از کشورهایی است که هر ساله، خصوصا در چند سال اخیر، پذیرای حجم زیادی از مهاجران بوده است. مشابه با سایر کشورهای اروپایی و به طور کلی خارجی ، برای مهاجرت به نروژ نیز روش های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها از طریق تحصیل رایگان در نروژ است. در این مقاله همراه ما باشید، تا با شرایط اخذ ویزای تحصیلی نروژ بیشتر آشنا شوید.

 

تحصیل در نروژ

 

مزایای تحصیل در نروژ

اولین سوالی که برای شما مخاطبین گرامی ایجاد می شود، این است که چرا باید نروژ را برای ادامه تحصیل انتخاب کنیم؟ همان طور که می دانید نروژ یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که با وجود آب و هوای سردی که دارد، به دلیل بالا بودن سطح کیفیت زندگی در این کشور، توجه بسیاری از مهاجران در سراسر جهان را به خود جلب کرده است. اما این تنها دلیل برای مهاجرت به نروژ نیست. شاید بتوان مهمترین موردی که باعث ایجاد انگیزه در افراد جهت شده است را امکان تحصیل رایگان در نروژ است. به عبارت دیگر شما می توانید به عنوان یک دانشجوی بین المللی برای ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های این کشور اقدام کنید، بدون اینکه نیاز به پرداخت هزینه ای باشد.

 

از طرف دیگر شما با استفاده از ویزای تحصیلی نروژ می توانید بعد از به اتمام رساندن دوره تحصیلیتان، برای اخذ اقامت نروژ اقدام کنید. چرا که به طور کلی اعتبار ویزای دانشجویی نروژ ۳ ماهه است. اما هر ۳ ماه یک بار به اندازه بازه زمانی تحصیل شما تمدید می شود. شما می توانید بعد از آنکه فارغ التحصیل شدید، برای اخذ ویزای کار نروژ اقدام کنید و با پیدا کردن یک کار مناسب، اقامت این کشور اروپایی را اخذ نمایید.

 

ویزای تحصیلی نروژ

 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی نروژ

  • پر کردن اپلیکیشن فی دانشگاه
  • ارائه دو قطعه عکس در سایز عکس پاسپورت
  • ارائه کپی از تمام مدارک شناسایی شما و گذرنامه
  • ارائه گواهی بیمه درمانی
  • ارائه نامه پذیرش از سوی موسسه آموزشی مورد نظرتان
  • ارائه گواهی تمکن مالی
  • ارائه گواهی محل اقامت

هزینه تحصیل در نروژ

همانطور که گفته شد، نروژ یکی از کشورهایی است که شرایط تحصیل رایگان را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است. بنابراین در صورتی که شما موفق به اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های رایگان نروژ شوید، دیگر نیازی به پرداخت هزینه درس خواندن در این کشور نخواهید داشت. اما در صورتی که موفق به انجام این کار نشدید، هزینه برای هر ترم بین ۳۰۰ الی ۶۰۰ کرون خواهد بود.

مدت زمان صدور ویزای دانشجویی نروژ

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی نروژ به طور کلی به نوع رشته و دانشگاهی بستگی دارد که انتخاب کرده اید. اما می توان گقت که به طور متوسط برای صدور این نوع ویزا، به مدت زمانی حدود ۸ هفته نیاز است.

 

برای آنکه بیشتر درمورد تحصیل در دانشگاه های این کشور اطلاع کسب کنید، مقاله مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل در سال 2020 را در دیوار نیازمندی های آلمان و اروپا را مطالعه فرمایید.

 

از نیما نوبخت

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.